3 sposoby, jak zadbać o piękny uśmiech

Dentist teaching girl how to brush teethCodzienna higiena jamy ustnej to czynność, która powinna wejść nam w krew od najmłodszych lat. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, czy na półce w łazience masz niezbędne do higieny jamy ustnej przyrządy i preparaty. Dentysta z Katowic podaje 3 sposoby, jak zadbać o piękny uśmiech.

1. Sprzęt jest najważniejszy?

Zastanów się na chwilę albo pójdź do łazienki i sprawdź swoje półki. Czy posiadasz przyrządy do dbania o higienę jamy ustnej? Na pewno szczoteczkę.

Nie ma znaczenia jakiej szczoteczki używasz, czy jest to manualna czy elektryczna. Zwróć uwagę na włosie. Twarde szczoteczki mogą kaleczyć dziąsła. W sklepie czy aptece kupuj te oznaczone napisem „medium” lub „soft” (najdelikatniejsze). Co ma jeszcze znaczenie? Stomatolog z Katowic poleca korzystanie ze szczoteczki z giętką główką. Pozwala ona dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków jamy ustnej. Dentysta dla dzieci z Katowic zwraca także uwagę na wielkość szczoteczki. Jej wielkość musi być dostosowana do warunków fizycznych osoby korzystającej. Pod żadnym pozorem dzieci nie powinny korzystać ze szczoteczek przeznaczonych dla osób dorosłych.

Dobry dentysta z Katowic podsumowuje:

> szczoteczka manualna lub elektryczna – nieważne
> zadbaj o odpowiednie włosie szczoteczki
> korzystaj ze szczoteczki z giętką główką
> dobierz odpowiednią wielkość szczoteczki

Dobry dentysta przypomina: wymieniaj szczoteczkę co 3 miesiące!

2. Odpowiednia pasta

Pasta musi być dopasowana do Twoich potrzeb. Uniwersalna pasta kompleksowo dba o jamę ustną. Jednak możesz potrzebować środka, który będzie działał bardziej kierunkowo. Na osad i płytkę nazębną najlepsze są pasty wybielające (koniecznie o niskim współczynniku ścieralności RDA). Na nadwrażliwość zębów i chorobę dziąseł najlepsze są preparaty o właściwościach kojących. Są też specjalne środki dla palaczy.

Dobry dentysta z Katowic podsumowuje:

> pasta dopasowana do Twoich potrzeb
> czasem bardziej jest przydatna pasta działająca kierunkowo

3. Po nitce do… zdrowych zębów

Do codziennej higieny jamy ustnej nie wystarczy szczoteczka i odpowiednia pasta. Koniecznie musisz korzystać z nici dentystycznej. Tylko z jej pomocą można oczyścić skutecznie przestrzenie międzyzębowe. Nici dentystyczne to nie wszystko. W Twoim wyposażeniu nie może zabraknąć płynu do płukania ust. Uważaj jednak, kiedy go stosujesz. Niektóre płyny są przeznaczone do stosowania przed szczotkowaniem, ponieważ posiadają właściwości rozmiękczające kamień nazębny. Przydatna jest także skrobaczka do czyszczenia języka.

Dobry dentysta z Katowic podsumowuje:

> nie zapomnij o niciach dentystycznych
> odpowiedni płyn do płukania
> skrobaczka do czyszczenia języka

Stronę znaleziono po słowach kluczowych:
– dentysta Katowice
– stomatolog Katowice
– gabinet stomatologiczny Katowice
– dentysta dla dzieci Katowice
– higiena jamy ustnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>