Implantacja – implanty stomatologiczne 

Implanty stomatologiczne są wykorzystywane przede wszystkim do odbudowy złamanych lub pękniętych zębów oraz rekonstrukcji wszelkich braków w uzębieniu. Ich ważną zaletą jest naprawdę duża trwałość, dzięki czemu dobrze przeprowadzone leczenie implantologiczne zapewnia spokój na wiele lat.

Oczywiście w naszym gabinecie korzystamy z różnych typów implantów. To pozwala nam dopasować metodę leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Implanty zębowe

Opis leczenia implantologicznego

Postępowanie po zabiegu implantacji

Korony na implantach

Mosty na implantach

Protezy na implantach

Na czym polega leczenie implantologiczne?

implanty stomatologiczne leczenie implantologiczne implant grafika

Ogólny schemat stosowania implantów w stomatologii jest dość uniwersalny. Polega on na wywierceniu niewielkich otworów w kości, a następnie osadzeniu na nich tytanowych implantów. Jest to tzw. zabieg implantacji, który stanowi nieodłączny element każdego leczenia implantologicznego.

Brzmi niepokojąco? Na szczęście nie masz się czego obawiać! Zabieg implantacji jest wykonywany przy specjalnym znieczuleniu, a zatem nie będziesz w jego trakcie odczuwać bólu i dyskomfortu.

Niemniej następne kroki zależą już od tego, jakie leczenie implantologiczne zostanie zastosowane w danym przypadku.

W jaki sposób przebiega leczenie implantologiczne?

Poprawnie przeprowadzony zabieg implantacji umożliwia podjęcie kolejnych działań, czyli osadzenie: koron na implantach, mostów na implantach lub protez na implantach.

Każdy z wymienionych sposobów leczenia jest stosowany w ściśle określonych przypadkach. Z tego względu służymy naszym pacjentom profesjonalnym doradztwem w zakresie wyboru najskuteczniejszego leczenia implantologicznego.

Od tej decyzji zależy także sam przebieg leczenia. Dlatego już teraz zapraszamy Cię na wizytę, podczas której udzielimy Ci najważniejszych informacji na temat implantów i ich możliwego zastosowania.

Implantacja – implanty stomatologiczne rodzaje implantów

Co musisz wiedzieć o implantach stomatologicznych?

Leczenie implantologiczne ma niezwykle wysoką skuteczność.

Bardzo rzadko zdarzają się przypadki, w których implant nie zrośnie się prawidłowo z kością. Jeżeli jednak do tego dojdzie, należy go usunąć i ponownie wykonać zabieg.

Nowoczesne implanty stomatologiczne pod wieloma względami przypominają normalne zęby.

Dlatego będziesz musiał pamiętać o regularnym czyszczeniu implantów, ponieważ odpowiednia higiena to klucz to ich wysokiej trwałości. Na szczęście to tylko pomoże Ci w utrwaleniu nawyku dokładnego mycia zębów, a dobrych nawyków nigdy za wiele.

Zabieg implantacji jest oczywiście poprzedzony indywidualną konsultacją.

W jej trakcie wykonamy także zdjęcie panoramiczne zębów. To pozwoli nam ocenić, jakie leczenie będzie wskazane w Twoim przypadku.

Każdy zabieg implantacji przeprowadzamy przy użyciu najnowocześniejszego znieczulenia stomatologicznego.

Dzięki temu nawet nie poczujesz, kiedy będzie po wszystkim!

W naszym gabinecie panuje zasada, że Twoje zdrowie i dobre samopoczucie jest absolutnym priorytetem.

Postaramy się o to, abyś wspominał wizytę u nas z uśmiechem na twarzy. Przy okazji – o piękno tego uśmiechu również zadbamy.