Implantacja – korony na implantach 

Leczenie implantologiczne może zostać przeprowadzone na kilka sposobów. Dlatego wybór konkretnej metody zależy głównie od tego, jak duże ubytki trzeba zrekonstruować.

Korony porcelanowe są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w przypadku odbudowy pojedynczego zęba. Ich niepodważalnym atutem jest wysoka estetyka, dzięki której doskonale komponują się one z całym uzębieniem. 

W jakich sytuacjach można zastosować korony na implantach?

Implantacja – korony na implantach opis implantu

Wiadomo już, że korony osadzane na implantach dobrze sprawdzą się jedynie podczas rekonstrukcji pojedynczych zębów.

Jeżeli braki w uzębieniu są większe, znacznie lepszym wyborem będą np. protetyczne mosty cementowane na implantach. Wracając do koron porcelanowych, trzeba wspomnieć o ich praktyczności. Korony są stosunkowo niewielkie, dlatego osadzenie ich na implantach nie wymaga bolesnego szlifowania sąsiednich zębów. Dzięki temu pacjenci odczuwają dużo większy komfort podczas zabiegu.

Ponadto zastosowanie korony pozwala w pełni odbudować funkcję zgryzową. Jednakże najważniejszą zaletą koron osadzanych na implantach jest ich estetyka. Dentysta może bowiem dopasować odcień porcelany do naturalnej kolorystyki uzębienia. Takie działanie sprawia, że korony w zasadzie nie da się odróżnić od normalnych zębów.

Jak przebiega leczenie przy użyciu koron na implantach? 

Początkiem leczenia jest oczywiście wykonanie zabiegu implantacji, czyli wywiercenia otworów w kości szczęki lub żuchwy i umieszczenia w nich implantów.

Następnie należy odczekać kilka miesięcy, ponieważ przez ten czas implant musi zrosnąć się z kością. Na ogół osadzenie korony staje się możliwe po upływie około 3-4 miesięcy od implantacji. Jeśli chodzi o samą koronę, najczęściej zostaje ona wykonana na podbudowie ze złota, tlenku cyrkonu lub specjalnego stopu metali.

implanty stomatologiczne leczenie implantologiczne implant grafika

Przed planowanym zabiegiem niezbędne jest jednak przygotowanie tzw. wycisków pod korony. Możemy je wykonać w trakcie wizyty kontrolnej po zabiegu implantacji, o ile rana zdążyła się już zagoić. Wyciski protetyczne służą do przygotowania indywidualnego modelu koron, które będą idealnie dopasowane do Twojego uzębienia. Ważny jest tutaj zarówno ich kształt, jak i kolorystyka. Obydwa te parametry muszą pasować do innych zębów.

Dopiero tak przygotowane korony można przykręcić do implantów lub zacementować. Wybór konkretnej techniki zależy od wskazań medycznych wynikających ze stanu uzębienia pacjenta.

Dlaczego korony na implantach są dobrym rozwiązaniem?

o mmie 2

Estetyka koron niemal w niczym nie różni się od naturalnego wyglądu zębów.

To sprawia, że po ich osadzeniu na implantach zachowasz pełnię komfortu.

o mmie 2

Podobnie wygląda także kwestia ich trwałości.

Odpowiednia higiena jamy ustnej pozwoli na utrwalenie efektów leczenia na wiele lat.

o mmie 2

Korony stomatologiczne są wykonywane jedynie z materiałów cechujących się najwyższą jakością.

To pozytywnie wpływa na efekty leczenia przy ich wykorzystaniu.

o mmie 2

Użycie koron to obecnie najlepszy sposób na rekonstrukcję pojedynczych braków w uzębieniu.

Dzięki nim Twój uśmiech znów nabierze piękna!

o mmie 2

W naszym gabinecie podchodzimy do leczenia implantologicznego z dużą uwagą.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi pacjenci oczekują od nas uzyskania najlepszych możliwych rezultatów pod kątem skuteczności leczenia. Dlatego zrobimy wszystko, aby spełnić Twoje oczekiwania 

Implantacja – korony na implantach uśmiechnięta kobieta w gabinecie

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online