Implantacja – mosty na implantach 

Mosty osadzane na implantach stanowią rozbudowaną metodę leczenia implantologicznego. O ile wykorzystanie koron porcelanowych umożliwia rekonstrukcję pojedynczych ubytków, o tyle mosty zapewniają znacznie szersze możliwości.

Najczęściej są one wykorzystywane do leczenia pacjentów, którzy borykają się z problemem braku kilku zębów w określonej części jamy ustnej. Wówczas osadzenie mostu na implantach pozwoli szybko i skutecznie zrekonstruować dany fragment uzębienia. 

W jakich przypadkach warto zastosować mosty na implantach?

Implantacja – mosty na implantach  kobieta w gabinecie zdjęcie rentgen

Podstawą diagnostyczną w trakcie leczenia implantologicznego jest panoramiczne zdjęcie zębów. To na jego podstawie możemy określić, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla pacjenta. W przypadku pojedynczego ubytku zazwyczaj zalecamy osadzenie korony na implancie. Jeżeli jednak ubytek w danym miejscu jest większy (np. obejmuje kilka kolejnych zębów), skuteczniejszym rozwiązaniem będzie właśnie most cementowany na implancie.

W tym miejscu warto zauważyć, że mosty na implantach składają się z kilku połączonych koron zębowych. Dlatego cechują się one bardzo podobnymi właściwościami, czyli: dużą trwałością, użytecznością i wysoką estetyką. Jedyna różnica polega na większych możliwościach płynących z wykorzystania mostów.

Mosty na implantach – przebieg leczenia

Niezależnie od wybranego schematu leczenia implantologicznego, pierwszym krokiem zawsze jest zabieg implantacji. Co istotne, w tym przypadku implanty osadza się na dwóch skrajnych częściach przestrzeni powstałej po utracie kilku zębów.

Dopiero po osadzeniu implantów w kości i upewnieniu się, że rana poprawnie się zagoiła, można przejść do dalszych działań. Osadzanie mostu na implantach nie różni się zbytnio od zabiegu zakładania koron porcelanowych. Tutaj także trzeba najpierw wykonać wyciski, a następnie na ich podstawie stworzyć dopasowane do uzębienia mosty.

Implantacja – mosty na implantach  grafika opisowa
Implantacja – mosty na implantach przebieg leczenia 

Samo leczenie polega na połączeniu dwóch osadzonych implantów przy użyciu mostu o odpowiedniej długości. Takie połączenie koron porcelanowych zapewnia znakomite efekty estetyczne, a ponadto jest dużo praktyczniejsze niż odbudowa kilku pojedynczych zębów.

Po zakończeniu zabiegu zawsze przedstawiamy pacjentom zalecenia dotyczące świeżo założonych implantów. Dzięki temu wszyscy zyskujemy pewność, że efekty zabiegu będą długotrwałe.

Jakie korzyści zapewniają mosty na implantach?

o mmie 2

Leczenie implantologiczne przy użyciu mostu pozwala na rekonstrukcję znacznie większych ubytków niż osadzenie na implancie samej korony.

o mmie 2

Nowoczesne mosty cyrkonowe osadzane na implantach są niemal idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na najlepszych efektach estetycznych.

o mmie 2

Profesjonalne leczenie implantologiczne jest bardzo skuteczne, a ponadto zapewnia trwałe rezultaty.

o mmie 2

Podczas wizyty w naszym gabinecie zostaniesz potraktowany z należytą troską i opieką. Doskonale rozumiemy to, że przebieg leczenia implantologicznego może stresować niektórych pacjentów. Z tego względu postaramy się zapewnić Ci komfort oraz bezpieczeństwo w trakcie każdego etapu leczenia.

wybielanie martwego zęba zabieg w gabinecie

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online