Implantacja – protezy na implantach 

Protezy stomatologiczne stanowią w zasadzie jedyny sposób na uzupełnienie wyjątkowo dużych ubytków w uzębieniu.

Niestety, tradycyjne protezy ruchome często okazują się bardzo niepraktyczne dla pacjentów. Ich użytkownicy narzekają na zbyt dużą ruchliwość protez, która wymaga stosowania specjalnych klejów mocujących.

Jednak istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu. Jest nim leczenie implantologiczne polegające na osadzeniu protezy na implantach. 

Protezy na implantach, czyli kompleksowe leczenie implantologiczne

Implantacja – protezy na implantach kompleksowe leczenie proteza

Podczas leczenia implantologicznego dentysta może skorzystać z różnych metod umożliwiających rekonstrukcję jednego lub kilku zębów. Jednakże niektóre ubytki są tak duże, że zastosowanie mostów protetycznych lub koron porcelanowych staje się niemożliwe. 

Wówczas najlepsze efekty można uzyskać poprzez leczenie przy użyciu protezy na implantach. Odpowiednio dopasowana proteza pozwala odbudować nawet bardzo rozległe ubytki w uzębieniu. Co więcej, osadzenie jej na implantach znacząco poprawia komfort pacjenta. 

Taka proteza nie wykazuje ruchliwości podczas jedzenia i nie ma ryzyka, że nagle wypadnie ona z jamy ustnej. Dlatego jest to wręcz doskonały wybór dla pacjentów z bezzębiem, którzy szukają alternatywy dla tradycyjnej ruchomej protezy.

Protezy na implantach – jak przebiega leczenie?

Pierwszym krokiem w trakcie każdego leczenia implantologicznego jest oczywiście sam zabieg implantacji. Dodatkowo po osadzeniu implantów należy umieścić na ich szczycie specjalne zatrzaski lub podłużną belkę, co umożliwi późniejszy montaż protezy.

Po wykonaniu zabiegu implantacji trzeba odczekać kilka miesięcy, ponieważ przez ten czas implanty muszą zrosnąć się z kością. Następnie możemy przejść do właściwej części leczenia, czyli zabiegu osadzenia protezy na implantach.

Aby uzyskać gwarancję, że proteza będzie dobrze dopasowana, tworzymy ją na bazie wycisku pobranego od pacjenta. Ponadto przed zabiegiem sprawdzamy, czy gotowa proteza rzeczywiście dobrze przylega do dziąseł. Jeśli wszystko będzie w porządku, możemy bezpiecznie osadzić ją na implantach.

Implantacja – protezy na implantach pacjent z lekarzem w gabinecie 

Gotową protezę osadzamy na implantach, które wcześniej zostały połączone wspomnianymi zatrzaskami lub belką. W ten sposób możemy błyskawicznie odbudować ubytki obejmujące większość jamy ustnej. Obecność implantów umożliwia osadzenie na nich protezy z wolnym podniebieniem, dzięki czemu pacjent odczuwa znacznie większy komfort.

Warto również wspomnieć o tym, że taka proteza może być zarówno wyjmowana, jak i stała. Wszystko zależy od liczby implantów, które zostaną umieszczone w jamie ustnej podczas zabiegu implantacji.

Niezależnie od zastosowanego typu protezy, pacjenci muszą pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych. W ich trakcie możemy ocenić, czy osadzona proteza dobrze przylega do implantów. Dodatkowo sprawdzimy stan  protezy i w razie jakichkolwiek nieprawidłowości – poinformujemy pacjenta o konieczności wprowadzenia pewnych zmian pod kątem dbania o protezę.

Jakie korzyści zapewniają protezy na implantach?

o mmie 2

Leczenie implantologiczne zakładające użycie protezy na implantach jest skuteczne nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Dla wielu pacjentów może być ono ostatnią szansą na odzyskanie zdrowego i pięknego uśmiechu.

o mmie 2

Zróżnicowane właściwości poszczególnych protez

Zróżnicowane właściwości poszczególnych protez umożliwiają dostosowanie leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta.

o mmie 2

Protezy osadzone na implantach mają trwałość porównywalną do naturalnych zębów.

Dlatego ich użytkownicy mogą cieszyć się długotrwałymi efektami leczenia.

o mmie 2

W naszym gabinecie dbamy o najwyższe standardy podczas leczenia implantologicznego.

Profesjonalna realizacja zabiegów to jednak nie wszystko, ponieważ dobre samopoczucie pacjenta jest dla nas równie istotne. W związku z tym możemy zapewnić, iż w naszym gabinecie poczujesz się bezpiecznie i komfortowo

Implantacja – protezy na implantach  uśmiechnięta starsza kobieta

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online