Stomatologia zachowawcza

Głównym celem stomatologii zachowawczej jest utrzymanie zębów w ich najbardziej naturalnym kształcie i zdrowiu.

Każdy z nas chce cieszyć się pięknym, białym uśmiechem. Jednak nic nie dzieje się samo. Codzienne dbanie o higienę jamy ustnej to jedno.

Fundamentalną kwestią są także wizyty kontrolne w gabinecie dentystycznym i regularne leczenie zębów.

Profilaktyce mówimy TAK, zdecydowane tak!

stomatologia zachowawcza wizyta kontrolna grafika próchnica zębów

Stomatologia zachowawcza ma za zadanie również zapobiegać próchnicy, a w przypadku gdy tkanki zęba są już zaatakowanej zmianami próchnicowymi, skutecznie je usunąć. Stomatolog planuje zabiegi w taki sposób, aby osiągnąć zamierzony cel i przywrócić stan uzębienia bliski ideału.

Ideały nie istnieją? To nie prawda. Utrzymanie jak najdłuższej żywotności zębów o dużych walorach estetycznych jest możliwe.

W naszym gabinecie dokonamy gruntownej kontroli Twojego stanu uzębienia i ustalimy całościowy plan leczenia. Osiągniesz upragniony efekt estetyczny, ale przede wszystkim twoje zęby będą silne i zdrowe. Najważniejsza jest szybka diagnoza i natychmiastowe działanie.

A wszystko bez stresu, bez bólu. Pozostał tylko jeden ważny aspekt: musisz zdecydować się i zgłosić się do nas. Trafisz w dobre ręce.  Pamiętaj, zdrowy uśmiech, to szczęśliwy uśmiech. Gotowi? Poznajcie nasze metody działania. 

Kontrolna wizyta stomatologiczna

Twoje zęby wymagają regularnych wizyt kontrolnych. Dzięki nim unikniesz próchnicy, chorób przyzębia i dziąseł. Twój uśmiech będzie biały i lśniący. Warto zatroszczyć się o zdrowie jamy ustnej. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Zdecydowanie!

Zaleca się, by raz na 6 miesięcy przeprowadzić wizytę kontrolną u stomatologa. Pozwala to ograniczyć ryzyko występowania poważnych problemów z zębami do minimum.

Nawet przy dokładnym i systematycznym szczotkowaniu zębów, używaniu nici dentystycznych czy korzystaniu z płynów do płukania jamy ustnej, może rozwinąć się próchnica lub choroby przyzębia. Nie należy więc całkowicie zrezygnować z wizyt w gabinecie stomatologicznym. Najlepiej, aby wszystkie problemy diagnozować we wczesnym etapie ich rozwoju.

stomatologia zachowawcza wizyta kontrolna uśmiechnięta blondynka
stomatologia zachowawcza wizyta kontrolna kobieta w gabinecie

Dentysta może wówczas podjąć właściwe kroki, które zapobiegają rozwijaniu się chorób. Dokładnie oceni stan uzębienia i dziąseł, sprawdzi powierzchnie zębów pod kątem występowania próchnicy oraz innych problemów zdrowotnych.

Nieleczona próchnica lub kamień nazębny zwiększają ilość bakterii w jamie ustnej, co przyczynia się do powstawania kolejnych ubytków oraz nieświeżego oddechu. Zdecydowanie lepiej temu przeciwdziałać.

Wizyta kontrolna jest bezbolesna i przebiega w komfortowych warunkach. Nie warto zwlekać z nią do ostatniej chwili, gdy nie można już poradzić sobie z doskwierającym bólem. To poważny błąd! Regularność i systematyczność odwiedzin u stomatologa zdusi problemy w zarodku. Można? Oczywiście, że tak. [CENNIK]

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online