Profilaktyka próchnicy – fluoryzacja zębów  

Fluor to niewątpliwie jeden z naszych najważniejszych sprzymierzeńców w walce o utrzymanie zdrowego i pięknego uśmiechu. Ten niezwykły pierwiastek wnika bowiem w szkliwo zębów, dzięki czemu stają się one mocniejsze i bardziej odporne na próchnicę.

Niestety, nawet regularne stosowanie past z wysoką zawartością fluoru nie gwarantuje, że jego ilość w szkliwie będzie wystarczająca. Toteż dużo lepszym rozwiązaniem jest fluoryzacja zębów, którą wykonujemy w naszym gabinecie.

Na czym polega fluoryzacja zębów?

piaskowanie zębów  usuwanie przebarwień

Fluoryzacja zębów jest niezwykle popularnym zabiegiem wykonywanym w ramach profilaktyki próchnicy. Stanowi ona najlepszy sposób na uzupełnienie ewentualnego braku fluoru w szkliwie zębów. Co ciekawe, fluoryzację można przeprowadzić na kilka sposobów.

Podstawowa metoda polega na wyczyszczeniu zębów przy użyciu pasty. Kolejnym krokiem jest pokrycie zębów specjalną pianką lub innym preparatem zawierającym wysoką dawkę fluoru. Alternatywą dla pianki może być np. lakier oraz środki składające się z innych związków wzmacniających szkliwo.

Za jedno z najnowocześniejszych rozwiązań należy uznać pasty do zębów GC Tooth Mousse oraz GC MI Paste Plus. Obydwa wymienione produkty cechują się unikalnymi właściwościami. Ich największą zaletą jest innowacyjna technologia uwalniania fluoru, który swobodnie wnika w szkliwo. Dzięki temu stosowanie takiej pasty może być doskonałym uzupełnieniem zabiegu fluoryzacji.

Co więcej, GC MI Paste Plus to obecnie jedyny produkt zawierający idealnie dostosowane proporcje minerałów (wapnia, fosforu, fluoru). Z tego względu jej użycie zapewnia dwojakie korzyści – fluoryzację i mineralizację szkliwa. Na ten moment jest to najbardziej zaawansowana technologia uzupełniania ubytku minerałów w zębach.

Czy fluoryzację zębów można przeprowadzić w każdej chwili?

profilaktyka próchnicy fluoryzacja zębów 

Wykonanie fluoryzacji na ogół nie wymaga wcześniejszych przygotowań. Wyjątkiem są jednak sytuacje, gdy zęby wymagają leczenia stomatologicznego.

Jest to bardzo istotny aspekt, ponieważ stosowanie fluoru bezpośrednio na szkliwo zaatakowane przez próchnicę nie ma większego sensu.

Jeżeli zatem podczas kontroli znajdziemy ślady choroby, zasugerujemy wdrożenie odpowiedniego leczenia. Dzięki temu uzyskasz pewność, że Twoje zęby zostaną wyleczone, a następnie zabezpieczone przed ponownym pojawieniem się próchnicy.

Jakie korzyści zapewnia fluoryzacja zębów?

o mmie 2

Fluoryzacja zębów to sprawdzony i powszechnie stosowany zabieg profilaktyczny, który wzmacnia szkliwo oraz zapewnia ochronę przed próchnicą.

o mmie 2

Przeprowadzenie takiego zabiegu pozwala uzupełnić braki fluoru w szkliwie.

o mmie 2

Kontrola stomatologiczna poprzedzająca fluoryzację umożliwia wykrycie objawów próchnicy i szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia.

o mmie 2

Fluoryzacja zębów to szybki i bezbolesny zabieg.

o mmie 2

Efekty fluoryzacji są naprawdę trwałe – taki zabieg wystarczy wykonywać raz na 7-10 miesięcy.

o mmie 2

Wszystkie zabiegi w naszym gabinecie są wykonywane z troską o komfort pacjenta. Wszakże – Twój uśmiech jest dla nas najważniejszy pod każdym możliwym względem.

fluoryzacja zębów korzyści zabiegu

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online