Etapy wykonania prac protetycznych

Nowoczesna protetyka stomatologiczna daje duże możliwości odbudowy brakujących zębów. Zaawansowane technologie oraz bardzo dobrej jakości materiały w połączeniu z wiedzą i wieloletnim doświadczeniem stomatologa, pozwalają osiągnąć znakomity efekt naturalnych zębów.

Prace protetyczne zawsze rozpoczyna wizyta konsultacyjna. Dentysta wykonuje zdjęcia rentgenowskie uzębienia i wspólnie z pacjentem omawia oczekiwania oraz dokładny plan leczenia. Zazwyczaj zamyka się ono w zaledwie kilku wizytach.

Korony i mosty mocowane na stałe

Przebieg leczenia najczęściej zamyka się w 2 wizytach

etapy wykonania prac protetycznych dopasowanie korony

Wizyta nr 1: Po zakwalifikowaniu zęba do założenia korony protetycznej dentysta wykonuje zabieg szlifowania zęba. Przeprowadzany jest w znieczuleniu, całkowicie bezboleśnie. Następnie pobiera wycisk i odsyła go do pracowni protetycznej. Założona zostaje korona tymczasowa, do momentu zacementowania gotowej korony protetycznej. Jest ona funkcjonalna, estetyczna oraz chroni ząb i okoliczne tkanki przed urazami.

Wizyta nr 2: Dentysta zdejmuje koronę tymczasową i przymierza gotową koronę stałą otrzymaną od protetyka. Następnie po dokładnym dopasowaniu  i sprawdzeniu czy spełnia oczekiwania pacjenta cementuje ją w jamie ustnej.

Protezy ruchome

Przebieg leczenia najczęściej zamyka się w 3-4 wizytach

Wizyta nr 1

Więcej informacji
Po zakwalifikowaniu do leczenia protetycznego dentysta pobiera dwa wyciski: górny i dolny.

Wizyta nr 2

Więcej informacji
Wyciski ponownie pobrane zostają na indywidualnych łyżkach, a w przypadku niewielkich barków w uzębieniu można dokonać próbnej przymiarki protezy.

Wizyta nr 3

Więcej informacji
Gotowe są próbne protezy z zębami zamocowanymi na wosku. Po dopasowaniu do jamy ustnej pacjenta oraz zaakceptowaniu wyglądu, protezy wysłane zostają do laboratorium by wykonać je na stałe.

Wizyta nr 4

Więcej informacji
Oddanie do użytkowania gotowej protezy. Stomatolog ocenia jej ułożenie w jamie ustnej, prawidłowość zgryzu oraz dokonuje ewentualnych korekt.

Korzyści z wykonywanych prac

o mmie 2

Wysoka jakość i trwałość materiałów

o mmie 2

Wysokiej jakości estetyka wykonania

o mmie 2

Widoczna poprawa kształtu i koloru uzębienia

o mmie 2

Zabezpieczenie tkanek pozostałych zębów

o mmie 2

Odtworzenie prawidłowego zgryzu oraz diastem

etapy wykonania prac protetycznych uśmiechnięta starsza kobieta

Nie zwlekaj z podjęciem decyzji

Właśnie udało Ci się przejść przez obszerną dziedzinę protetyki stomatologicznej. Wiemy, nie było łatwo, gdyż ilość dostępnych metod jest spora. Powyższe opisy nakreślają ich ogólną charakterystykę i przybliżają do poznania efektów które gwarantują.

Jeśli więc straciłeś nadzieję na efektowne i skuteczne wypełnienie uciążliwych braków w uzębieniu, to wyprowadzamy Cię z błędu. W gabinecie w Katowicach to w 100% możliwe! Służy temu wiedza zdobyta podczas licznych szkoleń, wieloletnie doświadczenie stomatologa oraz profesjonalne zaplecze sprzętowe. Nie zwlekaj i odtwórz swój uśmiech na nowo.

Otrzymujesz gwarancję

o mmie 2

Wysokiej estetyki uzupełnienia

o mmie 2

Precyzji wykonania opartej na technologii komputerowej

o mmie 2

Funkcjonalności, wytrzymałości i odporności

o mmie 2

Biozgodności i bezpieczeństwa

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online