Mosty protetyczne

Mosty to uzupełnienia protetyczne na stałe zacementowane w jamie ustnej. Pozwalają na uzupełnienie braków jednego lub kilku zębów. Są wygodne i komfortowe. Idealnie imitują naturalne zęby. Odtwarzają ich funkcje i kształt.

W naszym gabinecie wykonujemy głównie mosty pełnoceramiczne, porcelanowe i adhezyjne. Cieszą się bardzo dobrą opinią wśród pacjentów. Jesteś ciekawy dlaczego? Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Pełnoceramiczne mosty na tlenku cyrkonu

Mosty protetyczne pełnoceramiczne rentgen

Pełnoceramiczne mosty na tlenku cyrkonu są uzupełnieniami protetycznymi na stałe zacementowanymi na zębach pacjenta. Stałe osadzenie sprawia, że są bardzo komfortowym i wygodnym rozwiązaniem.

Za pomocą mostów protetycznych można uzupełnić luki w uzębieniu oraz odtworzyć brakujące zęby pod względem funkcjonalnym i estetycznym. W odróżnieniu od klasycznych mostów porcelanowych na metalu, porcelana napalana jest na szkielecie wykonanym z tlenku cyrkonu, który gwarantuje wytrzymałość, solidność i bezpieczeństwo.

Materiał wypiera tradycyjny metal i można stosować go nawet w rozległych uzupełnieniach protetycznych. Jest kompatybilny z tkankami w jamie ustnej, eliminuje ryzyko alergii czy podrażnień. Jest odporny na uszkodzenia i ścieranie. Nie ulega przebarwieniom i zmianom koloru, nie posiada też ciemnych krawędzi przy dziąsłach, zachowując naturalny kolor.

Pełnoceramiczne mosty na tlenku cyrkonu są również alternatywą dla tradycyjnych, niewygodnych protez oraz  implantów. [CENNIK]

Mosty protetyczne pelno cermaiczne mosty na tlenku cyrkonu

Mosty porcelanowe – licowane porcelaną

Mosty protetyczne porcelanowe

Podobnie jak mosty pełnocermiczne są na stałe zacementowane na zębach pacjenta. Za pomocą mostów uzupełnia się braki jedno lub kilku zębowe.

Mosty te można zastosować w każdych ubytkach zębowych pod warunkiem dobrze ulokowanych zębów filarowych. Jest to jednak kwestia indywidualna, a ustalenie tego jest możliwe tylko podczas badania stomatologicznego. [CENNIK]

Mosty adhezyjne

Mosty adhezyjne należą do stałych oraz tymczasowych uzupełnień protetycznych. Mogą być cementowane na stałe na zębach własnych lub też służyć jako uzupełnienie tymczasowe np. podczas okresu gojenia po zabiegu wszczepiania implantów.

W porównaniu do tradycyjnych mostów porcelanowych nie wymagają szlifowania zdrowych zębów, są więc mniej inwazyjne. Mosty adhezyjne mocowane są za pomocą wypustek z włókna szklanego. To idealna metoda do  uzupełnienia pojedynczych braków w uzębieniu. [CENNIK]

Mosty protetyczne adhezyjne uśmiechnięta para

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online