Wizyta adaptacyjna dziecka

Wizyta adaptacyjna służy zapoznaniu dziecka ze stomatologiem oraz oswojeniu z jego miejscem pracy czyli gabinetem dentystycznym. Powinna zmniejszyć lęk przed dentystą i stres przed badaniem. Najlepiej jeśli  przybierze formę zabawy, bez wykonania jakichkolwiek zabiegów. Warto odbyć gdy  dziecko ma już pierwsze  zęby. W naszym gabinecie w Katowicach Twoja pociecha poczuje radość od pierwszego przybycia.

Zadaniem wizyty adaptacyjnej jest zapoznaniu dziecka ze stomatologiem i jego miejscem pracy. Ma zminimalizować strach malucha przed badaniem dentystycznym, ukształtować pozytywne relacje z lekarzem dentystą i reakcje na jego działania. Wizyta taka powinna mieć miejsce już w 1 roku życia. Najlepiej jeśli przybierze formę zabawy, bez wykonywania jakichkolwiek zabiegów dentystycznych. Powinna do współpracy ze stomatologiem i zaszczepić świadomość, iż odwiedziny w gabinecie dentystycznym są czymś naturalnym.

Wizyta adaptacyjna zazwyczaj odbywa się wspólnie z rodzicami

wizyta adaptacyjna dziecka dziewczynka w gabinecie z modelem zęba

Wizyta adaptacyjna zazwyczaj odbywa się wspólnie z rodzicami, a dentysta opowiada o wyposażeniu gabinetu i przeznaczeniu poszczególnych urządzeń. Wszystko dostosowane jest do wieku i poziomu dziecka. Spotkanie kończy się indywidualnym badaniem jamy ustnej.

Finalnie rodzice otrzymują pełną informację na temat stanu uzębienia dziecka, jego zgryzu  czy innych problemów  stomatologicznych oraz otrzymują zalecenia dotyczące diety i pielęgnacji zębów pociechy. Wizyta adaptacyjna kształtuje bezstresowe kontakty ze stomatologiem.

Częstotliwość wizyt kontrolnych stomatolog określa po wstępnym badaniu. bierze on pod uwagę stan higieny jamy ustnej oraz podatność zębów na próchnicę. Najczęściej wizyty kontrolne przeprowadza się co 6 – 9 miesięcy. W naszym gabinecie każdy mały pacjent w nagrodę za przybycie i odwagę otrzymuje „ząbkowy gadżet” oraz dyplom „dzielnego pacjenta”. [CENNIK]

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online