Odbudowa złamanych i zniszczonych zębów

Złamany lub ukruszony ząb stanowi poważny problem zarówno pod kątem zdrowotnym, jak i estetycznym. Dlatego w naszym gabinecie już od wielu lat pomagamy pacjentom, którzy borykają się z taką dolegliwością.

W tym celu przeprowadzamy zabiegi polegające na tzw. bondingu, czyli odbudowie zęba przy użyciu specjalnego kompozytu. Takie działanie pozwala nam w pełni zrekonstruować uszkodzony fragment zęba, dzięki czemu możemy szybko uporać się z powstałymi ubytkami.

Jakie metody można wykorzystać do przeprowadzenia zabiegu?

Odbudowa zęba przy użyciu wkładów z włókna szklanego

Więcej informacji
W naszym gabinecie jest to główna metoda rekonstrukcji złamanych lub ukruszonych zębów. Właściwości włókna szklanego sprawiają, że doskonale sprawdza się ono w roli elementu wzmacniającego ząb. Przede wszystkim jest to materiał imitujący kolor uzębienia. Dzięki temu odbudowany ząb zachowuje swój naturalny wygląd, a sam pacjent odczuwa pełnię komfortu po przeprowadzonym zabiegu. Ponadto włókno szklane cechuje się wysoką wytrzymałością, co znacznie ogranicza ryzyko ponownego uszkodzenia zęba.

Odbudowa zęba na korzeniu przy zastosowaniu porcelanowej korony

Więcej informacji
Ułamanie lub ukruszenie zęba nie musi wpłynąć negatywnie na stan korzenia, który może pozostać nienaruszony. W takiej sytuacji istnieje możliwość odbudowy zęba bezpośrednio na korzeniu po wcześniejszej odbudowie zniszczonych tkanek korony i wzmocnienie ich wkładem Tutaj najrozsądniejszym wyborem jest użycie porcelanowej korony. Poza samym aspektem rekonstrukcji zęba warto pamiętać o tym, że porcelanowa korona chroni także przed próchnicą. W związku z tym sprawdza się ona dużo lepiej niż licówka.

Metoda inlay i onlay: nowoczesny sposób wypełnienia powierzchni zęba wkładem koronowym.

Więcej informacji
Umożliwiają dokładną odbudowę , czy rekonstrukcję kształtu zęba. Część korony wypełnia się porcelanowym lub kompozytowym elementem, który jest trwały, estetyczny i odporny na ścieranie. Inlay nie pokrywa szczytów guzków zęba, natomiast onlay obejmuje guzki oraz powierzanie żujące. Doskonała alternatywa dla tradycyjnej plomby.

Ekstrakcja i odbudowa zęba na implancie

Więcej informacji
Przy wyjątkowo poważnych złamaniach nieraz trzeba usunąć pozostałe fragmenty zęba, czyli przeprowadzić zabieg ekstrakcji.

Bonding

odbudowa złamanych i zniszczonych zębów bonding

Bonding – odbudowa zęba poprzez wypełnienie kompozytem stworzonym na bazie specjalnej żywicy.

Jeżeli ubytek w zębie jest niewielki, można go odbudować przy użyciu samego kompozytu. Taki materiał doskonale przylega do zęba, a dodatkowo zapewnia dobry efekt kosmetyczny. Pod tym względem sprawdza się znacznie lepiej od stosowanych niegdyś amalgamatów.

Co więcej, nowoczesne światłoutwardzalne kompozyty są bardzo odporne na ścieranie. Jedynym ograniczeniem w przypadku tej metody jest sytuacja, gdy pacjent ma próchnicę. Wówczas należy najpierw skupić się na jej usunięciu i dopiero później przejść do odbudowy zęba.
[BONDING]

Jakie korzyści zapewnia odbudowa zębów?

Uniknięcie komplikacji zdrowotnych

Złamany ząb może stać się źródłem licznych dolegliwości.

Odzyskanie naturalnego i pięknego uśmiechu

Profesjonalna odbudowa zęba gwarantuje doskonałe efekty wizualne. Dzięki temu Twój uśmiech będzie nadal zachwycać swoją naturalnością.

Bezbolesny i szybko przeprowadzony zabieg

W wielu przypadkach ułamany ząb można odbudować podczas pojedynczej wizyty. Wyjątkiem są natomiast sytuacje, w których niezbędne jest założenie implantu. Niemniej wszelkie zabiegi są prowadzone przy znieczuleniu miejscowym. Ponadto współczesna stomatologia estetyczna opiera się także na zapewnieniu pacjentom maksymalnego komfortu. Z tego względu nie musisz obawiać się wizyty w naszym gabinecie

Gwarancja pełnego bezpieczeństwa

Od zawsze stawiamy dobro pacjentów na pierwszym miejscu. Dlatego też zadbamy o Twoją wygodę i poczucie bezpieczeństwa podczas zabiegu.

odbudowa złamanych i zniszczonych zębów zabieg w gabinecie

Nie czekaj – zadbaj o piękny i zdrowy uśmiech!

odbudowa złamanych i zniszczonych zębów efekt wizualny

Niestety, przy nagłym ukruszeniu lub złamaniu zęba czas działa na Twoją niekorzyść. Im dłużej będziesz odwlekać wizytę u stomatologa, tym większe straty wyrządzi powstały uraz. W wyniku złamania może przecież pojawić się stan zapalny, który jest dużym zagrożeniem dla zdrowia całej jamy ustnej. Dlatego my pomożemy Ci szybko odzyskać piękny uśmiech i zadbamy o Twoje zdrowie. Będziesz więc w dobrych rękach.

O czym należy pamiętać przy podejmowaniu decyzji o zabiegu?

Próchnica może uniemożliwić odbudowę zęba przy użyciu kompozytu

Przed zabiegiem bondingu należy więc zadbać o wyleczenie próchnicy.

Wyjątkowo dużych uszkodzeń nie da się odbudować w trakcie jednej wizyty

Konieczność zastosowania implantu może znacząco wydłużyć czas odbudowy zęba. Dlatego w takiej sytuacji musisz uzbroić się w cierpliwość.

Cena wykonania zabiegu

Ostateczna cena odbudowy zęba zależy od tego, jaka metoda zostanie zastosowana do rekonstrukcji. Przy użyciu najprostszych wypełnień kompozytowych łączny koszt zabiegu wyniesie około 200 złotych. Natomiast konieczność wdrożenia bardziej zaawansowanych metod spowoduje wzrost ceny zabiegu. Odbudowa zęba na włóknie szklanym to wydatek rzędu 400-500 złotych. Najdroższym rozwiązaniem jest kompleksowa rekonstrukcja zęba na bazie implantu. Cena takiej usługi wynosi kilkaset złotych (dokładna kwota jest wyliczana indywidualnie dla każdego).

stomatologia ortodoncja śnieżno biały uśmiech

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online