Skaling - profilaktyka chorób przyzębia

Kamień nazębny to po prostu zwykła płytka nazębna, która pod wpływem procesu mineralizacji staje się bardzo twarda. Obecność kamienia nazębnego w jamie ustnej stanowi bardzo powszechny problem.

Na szczęście współczesna stomatologia dysponuje rozwiązaniem, które umożliwia szybką likwidację tej nieprzyjemnej dolegliwości. Jest nim oczywiście zabieg skalingu, czyli usuwania kamienia nazębnego.

W jaki sposób usuwa się kamień nazębny?

Skaling - profilaktyka chorób przyzębia usuwanie kamienia

Najnowocześniejszą metodą usuwania kamienia nazębnego jest wykorzystanie skalera ultradźwiękowego. To urządzenie pozwala na bardzo skuteczne i zarazem precyzyjne działanie. Odpowiednia regulacja drgań zapewnia efektywne usuwanie nawet bardzo twardego kamienia.

Co więcej, skaler ultradźwiękowy umożliwia przeprowadzenie zabiegu w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Liczne zalety tego urządzenia sprawiają, że obecnie skaling stał się podstawową metodą walki z kamieniem nazębnym.

Czy skaling boli?

Wykonanie skalingu może być nieco trudniejsze w sytuacjach, gdy kamień nazębny jest bardzo rozległy. Wówczas zdarza się, że pacjent odczuwa w trakcie zabiegu pewien dyskomfort. Jednak w naszym gabinecie robimy wszystko, aby leczyć zęby w maksymalnie przystępny sposób.

Dlatego nasi pacjenci mogą otrzymać znieczulenie stomatologiczne, które zdecydowanie zmniejszy uczucie dyskomfortu podczas skalingu.

Ponadto cały zabieg przeprowadzamy bardzo ostrożnie i bez pośpiechu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić, że wizyta w naszym gabinecie nie będzie dla Ciebie kolejnym przykrym doświadczeniem związanym ze stomatologią.

wybielanie gabinetowe czyszczenie zębów

Dlaczego usuwanie kamienia jest tak ważne? – zalety skalingu 

Skaling - profilaktyka chorób przyzębia zalety skalingu
o mmie 2

Wykonanie zabiegu trwa kilkanaście minut.

o mmie 2

Zabieg skalingu zapewnia trwałe efekty, przez co wykonuje się go tylko raz na rok lub 2 lata.

o mmie 2

Kamień nazębny powstaje na skutek działania bakterii odpowiedzialnych także za wywoływanie próchnicy. Dlatego należy jak najszybciej usuwać go z jamy ustnej.

o mmie 2

Usunięcie kamienia nazębnego poprawia nie tylko estetykę zębów, ale również ogólny poziom higieny w jamie ustnej.

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online