Skaling - profilaktyka chorób przyzębia
Kamień nazębny to po prostu zwykła płytka nazębna, która pod wpływem procesu mineralizacji staje się bardzo twarda. Obecność kamienia nazębnego w jamie ustnej stanowi bardzo powszechny problem.
Na szczęście współczesna stomatologia dysponuje rozwiązaniem, które umożliwia szybką likwidację tej nieprzyjemnej dolegliwości. Jest nim oczywiście zabieg skalingu, czyli usuwania kamienia nazębnego.
W jaki sposób usuwa się kamień nazębny?

Najnowocześniejszą metodą usuwania kamienia nazębnego jest wykorzystanie skalera ultradźwiękowego. To urządzenie pozwala na bardzo skuteczne i zarazem precyzyjne działanie. Odpowiednia regulacja drgań zapewnia efektywne usuwanie nawet bardzo twardego kamienia.
Co więcej, skaler ultradźwiękowy umożliwia przeprowadzenie zabiegu w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Liczne zalety tego urządzenia sprawiają, że obecnie skaling stał się podstawową metodą walki z kamieniem nazębnym.
Czy skaling boli?
Wykonanie skalingu może być nieco trudniejsze w sytuacjach, gdy kamień nazębny jest bardzo rozległy. Wówczas zdarza się, że pacjent odczuwa w trakcie zabiegu pewien dyskomfort. Jednak w naszym gabinecie robimy wszystko, aby leczyć zęby w maksymalnie przystępny sposób.
Dlatego nasi pacjenci mogą otrzymać znieczulenie stomatologiczne, które zdecydowanie zmniejszy uczucie dyskomfortu podczas skalingu.
Ponadto cały zabieg przeprowadzamy bardzo ostrożnie i bez pośpiechu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić, że wizyta w naszym gabinecie nie będzie dla Ciebie kolejnym przykrym doświadczeniem związanym ze stomatologią.

Dlaczego usuwanie kamienia jest tak ważne? – zalety skalingu

Wykonanie zabiegu trwa kilkanaście minut.
Zabieg skalingu zapewnia trwałe efekty, przez co wykonuje się go tylko raz na rok lub 2 lata.
Kamień nazębny powstaje na skutek działania bakterii odpowiedzialnych także za wywoływanie próchnicy. Dlatego należy jak najszybciej usuwać go z jamy ustnej.
Usunięcie kamienia nazębnego poprawia nie tylko estetykę zębów, ale również ogólny poziom higieny w jamie ustnej.