Usuwanie przebarwień zębów

Przebarwienia na zębach powodują duży dyskomfort w codziennych kontaktach z innymi ludźmi.

Najczęściej powstają w wyniku palenia tytoniu, picia kawy czy herbaty powodują, niedostatecznej higieny jamy ustnej lub określonej choroby.

Na szczęście jest na to skuteczna metoda, a przywrócenie zębom naturalnego wyglądu jest możliwe nawet podczas 1 wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Rodzaje przebarwień i sposoby ich usuwania

usuwanie przebarwień zębów naświetlanie

Przebarwienia  wewnątrzpochodne 

Najczęściej są wynikiem przyjmowania leków lub powikłaniem po leczeniu kanałowym. Zęby wyglądają na sine i poszarzałe. W celu wybielenia martwego zęba stomatolog wkłada do komory zęba wkładkę wybielającą i pozostawia ją na 3-5 dni.

Zabieg powtarza się 2-3 krotnie po czym zakłada się wypełnienie. Efekt wybielania jest trwały i nie wymaga powtarzania. Metodę tą stosuje się do wybielenia przebarwionych pojedynczych zębów.

Przebarwienia  zewnątrzpochodne 

Najczęściej powstają wskutek palenia papierosów, picia kawy lub herbaty. Zazwyczaj dotyczą większej ilości zębów. W celu usunięcia przebarwień stomatolog wykonuje zabieg piaskowania i  wybielania zębów.

Zdarza się, ze konieczne jest również ultradźwiękowe usunięcie kamienia nazębnego.

usuwanie przebarwień zewnątrz pochodnych zębów

Usuwanie przebarwień - ICON

usuwanie przebarwień zębów icon efekty

Białe przebarwienia na zębach przednich estetyczny problem dla wielu pacjentów. Zwykle są skutkiem wad rozwojowych szkliwa lub początkowym objawem próchnicy.

ICON to nowatorska metoda leczenia początkowych zmian próchnicowych bez ingerencji w strukturę zęba. Jest całkowicie bezbolesna, nie wymaga borowania i nie narusza zdrowej tkanki zęba. Pozwala na przywrócenie naturalnego i równomiernego koloru zęba, poprzez maskowanie białych plam próchnicowych.
[ICON]

Leczenie jest bezbolesne i odbywa się bez użycia wierteł. Zmieniona powierzchnia szkliwa jest najpierw oczyszczana i polerowana, a następnie wytrawiana specjalnym płynem. Po spłukaniu i osuszeniu powierzchni zęba nakładany jest preparat ICON, który wnika w strukturę uszkodzonego szkliwa, likwidując jednocześnie plamki na jego powierzchni.

Na koniec ząb jest naświetlany lampą polimeryzacyjną i polerowany. Metoda wypełnia lukę pomiędzy profilaktyką próchnicy, a jej klasycznym leczeniem. Wykorzystanie płynnej żywicy ICON zabezpiecza początkowe zmiany próchnicze, zapewnia długotrwałą ochronę szkliwa i zapobiega szybkiemu powiększaniu się ubytków. ICON nie może być stosowany do leczenia zaawansowanej próchnicy. Jednak o tym, czy zmiana próchnicowa kwalifikuje się do zabiegu zawsze decyduje dentysta. [CENNIK]

usuwanie przebarwień zębów icon uśmiechnięta kobieta

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online