Profilaktyka próchnicy – piaskowanie zębów 

Regularne picie mocnej kawy lub herbaty oraz palenie papierosów to nawyki, które mają zdecydowanie niekorzystny wpływ na stan zdrowia zębów. Stosowanie takich użytek bardzo często staje się przyczyną powstania różnorakich przebarwień i osadu na szkliwie. 

Niestety, usunięcie ich w warunkach domowych jest na ogół niemożliwe. Jedynym rozwiązaniem będzie wówczas wizyta u dentysty i skorzystanie z zabiegu piaskowania zębów.

Na czym polega piaskowanie zębów?

piaskowanie zębów  zabieg w gabinecie

Oczywiście piaskowanie to tylko umowa nazwa zabiegu polegającego na usunięciu przebarwień i osadu ze szkliwa zębów. Dlatego wszystkich zaniepokojonych pacjentów zapewniamy, że takiego zabiegu nie przeprowadza się przy użyciu zwykłego piasku. Określenie piaskowanie wynika z faktu, że proszek stomatologiczny stosowany do czyszczenia zębów ma charakterystyczne drobinki  przypominające piasek.

Sam zabieg przeprowadzamy przy użyciu dentystycznej piaskarki, która miesza proszek z wodą i tworzy specjalny strumień pod ciśnieniem. To właśnie drobne ziarenka delikatnie uderzają o powierzchnię zębów, a zwarty strumień piasku zapewnia efektywne usuwanie zarówno biofilmu, jak i wszelkich przebarwień.

Profesjonalnie wykonany zabieg piaskowania jest w zasadzie bezbolesny. Oczywiście pacjent może w jego trakcie odczuwać pewien dyskomfort, jednak w naszym gabinecie staramy się maksymalnie ograniczyć nieprzyjemne doznania. Uśmiech jest przecież naszym koronnym symbolem, dlatego robimy wszystko, aby ujrzeć go na twarzach wszystkich naszych pacjentów.

Jednym z najnowocześniejszych sposobów na przeprowadzenie zabiegu piaskowania jest użycie systemu AIRFLOW® . Ta innowacyjna technologia pozwala na jeszcze skuteczniejsze usuwanie osadu i przebarwień z powierzchni zębów. W jaki sposób działa AIRFLOW® ? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w prezentowanym filmie – [LINK]

piaskowanie zębów  usuwanie przebarwień

Kiedy można przeprowadzić piaskowanie zębów?

Piaskowanie jest zalecane wyłącznie w przypadku zdrowych zębów z niewielkimi przebarwieniami. Jeżeli więc na zębach pojawi się twardy osad w postaci kamienia nazębnego, można go usunąć jedynie poprzez zabieg skalingu.

Taka sama zasada dotyczy istniejących objawów próchnicy.

Po ukończeniu leczenia niezbędna będzie kontrola stomatologiczna, która pozwoli nam ocenić, czy można już przeprowadzić zabieg piaskowania.

Jakie korzyści zapewnia piaskowanie?

o mmie 2

Piaskowanie zębów pozwala skutecznie usunąć wszelkie nieestetyczne przebarwienia znajdujące się na szkliwie.

o mmie 2

Przeprowadzony zabieg zapewnia naprawdę trwałe efekty.

o mmie 2

Profesjonalnie wykonane piaskowanie jest bezpieczne dla szkliwa.

o mmie 2

Piaskowanie trwa zaledwie 20-30 minut.

o mmie 2

Każdego pacjenta traktujemy z należytą troską i szacunkiem. Dzięki temu możemy zagwarantować, że piaskowanie w naszym gabinecie odbywa się w maksymalnie bezbolesny i komfortowy sposób.

stomatologia ortodoncja śnieżno biały uśmiech

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online