Lakierowanie – fluoryzacja zębów

Fluoryzacja może nasuwać nieprzyjemnie wspomnienia ze szkolnych czasów, kiedy w szeregu maszerowało się na czyszczenie zębów nieprzyjemnym w smaku płynem. Najwyższy czas o tym zapomnieć. Lakierowane jest bezbolesne i przyjemne. To działanie profilaktyczne, które polega na pokryciu powierzchni zębów preparatem z fluorem.  Jego celem jest wzmocnienie tkanek zębów i zwiększenie ich odporności. Warto więc zafundować je swojemu dziecku.

Lakierowanie zębów u dzieci pomaga zapobiegać próchnicy. Niestety może się ona rozwijać, nawet  jeśli ich zęby są codziennie dokładnie szczotkowane. Dzieci znajdują się w większej grupie ryzyka. Ich zęby są mniej odporne na wpływy bakterii, a w diecie często występuje nadmiar słodkich przekąsek i napojów. Dlatego tak istotną rolę odgrywa profilaktyka. Zęby zbudowane są z hydroksyapatytów, które zawierają wapń. Kwasy znajdujące się w jamie ustnej rozpuszczają go, powodując jednocześnie zmniejszanie wytrzymałości kości.

Lakierowanie – fluoryzacja zębów

Lakierowanie – fluoryzacja zębów chłopiec w gabinecie stoamtologicznym

Lakierowanie polega na pokryciu zębów cienką warstwą preparatu z fluorem. Fluoryzacja dostarcza go do każdego zęba w dużo większej ilości, niż podczas jednorazowego mycia zębów czy płukania specjalnym środkiem. Codzienna mycie preparatami bogatymi w fluor niestety dostarcza zbyt małej dawki, by ochronić nasze uzębienie.

Po lakierowaniu fluor pozostaje na szkliwie przed długi czas i wnika do wnętrza zęba. Lakierowanie wzmacnia zęby (szkliwo), a także zapobiega  ich demineralizacji oraz rozwojowi próchnicy. Ponadto zwiększa wytrzymałość szkliwa na działanie kwasów i bakterii próchnicowych.

Zabieg lakierowania zębów trwa ok 30 minut i jest całkowicie bezbolesny, u dzieci najlepiej wykonywać go co 3 – 6 miesięcy. Rodzice powinni regularnie kontrolować jamę ustną swoich pociech i szybko reagować na każdą zmianę, która pojawi się w uzębieniu. W ten sposób można zapobiegać rozwojowi próchnicy, a tym samym cieszyć się zdrowymi i białymi zębami. [CENNIK]

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online