Protezy

Protezy zębowe należą do protetycznych uzupełnień ruchomych i stosuje się je w przypadku braku kilku zębów lub całkowitego bezzębia. Brzmi strasznie… Nic podobnego. Nowoczesna protetyka dysponuję narzędziami, dzięki którym sztuczne zęby czy szczęki trudno odróżnić od naturalnych zębów.

Każdy brak w uzębieniu powinien zostać uzupełniony, gdyż może skutecznie utrudniać życie i  powodować poważne zaburzenia. Wybierz protezę skrojoną na miarę Twoich potrzeb i nie skrywaj uśmiechu. Znów możesz cieszyć się codziennością.

Protezy zębowe

Protezy szkieletowe

Więcej informacji
Protezy szkieletowe są najlepszym rozwiązaniem wśród ruchomych uzupełnień protetycznych. Wykonane są z metalu, a dzięki mocowaniu na klamrach nie uciskają dziąseł i nie wpływają destrukcyjnie na zębodoły, a tym samym na kość wyrostka. Nie łamią się i nie pękają. Ich użytkowanie jest łatwe i komfortowe: są cienkie i prawie nie pokrywają podniebienia (górna proteza). Są  prawie niewidoczne, ponieważ szkielet protezy umieszcza się od wewnętrznej strony zębów. Nie spadają, gdyż umocowane są na klamrach, a w jamie ustnej nie zajmują wiele miejsca. 
Cennik

Protezy szkieletowe acetalowe

Więcej informacji
Są alternatywą dla klasycznych metalowych protez szkieletowych. Wykonane są z acetalu, który jest materiałem termoplastycznym, o wysokim stopniu jednolitości. Acetal odporny jest na zginanie i łamanie, dzięki czemu protezy są bardzo estetyczne. Idealna opcja dla osób z alergią na metale. Mocowane są na klamrach i nie uciskają dziąseł. Bardzo komfortowe w użytkowaniu: są cienkie, zajmują niewiele miejsca w ustach, a dzięki mocowaniu na klamrach nie spadają. Warunkiem do zastosowania protezy acetalowej jest posiadanie własnych zębów, które mogą służyć jako punkty podparcia i utrzymywania.
Cennik

Protezy akronowe

Więcej informacji
Akron jest stosunkowo nowym materiałem do wykonywania protez zębowych, jednak zyskuje coraz większe grono zadowolonych pacjentów. Jego największą zaletą jest duży stopień wytrzymałości, który eliminuje ryzyko pękania protezy. Z racji dużego stopnia przejrzystości materiału, proteza akronowa ma bardzo estetyczny efekt. Nie wywołuje reakcji alergicznych.
Cennik

Protezy szkieletowe bezklamrowe na zatrzaskach

Więcej informacji
Protezy szkieletowe bezklamrowe na zatrzaskach należą do najbardziej precyzyjnych ruchomych uzupełnień protetycznych. Posiadają wszystkie zalety standardowych protez szkieletowych, jednak ich największym atutem jest fakt, że nie mają widocznych metalowych klamer. Zapewnia to dużą estetykę uzupełnienia. Protezy utrzymują dzięki wykorzystaniu zatrzasków lub zasuw. Zatrzaski przymocowane są na własnych zębach pacjenta. Przeciwwskazaniem do założenia protez jest zły stan zębów, które stanowią powinny stanowić filar.
Cennik

Protezy akrylowe częściowe

Więcej informacji
Częściowe protezy akrylowe są najczęstszym rozwiązaniem w sytuacji gdy trzeba uzupełnić braki po kilku lub nawet kilkunastu zębach. W porównaniu do powyższych rodzajów protez są tanie i ekonomiczne, jednak zazwyczaj po kilku latach trącą stabilność i zaczynają spadać. Wiąże się to z wymianą protezy na nową.
Cennik

Protezy akrylowe całkowite

Więcej informacji
Wskazaniem do wykonania konwencjonalnych protez akrylowych jest całkowite bezzębie czyli brak wszystkich zębów w jamie ustnej. Po kliku latach, wskutek zaniku dziąseł w jamie ustnej proteza przestaje pasować, traci stabilność i należy ją wymienić. W sytuacji gdy proteza dolna nie jest akceptowana przez pacjenta z powodu dużej ruchomości, zaleca się protezy mocowane na implantach lub mini implantach.
Cennik

Protezy elastyczne - nylonowe

Więcej informacji
Protezy elastyczne/protezy nylonowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych częściowych protez akrylowych. Wykonane są ze specjalnego elastycznego tworzywa, które zapewnia protezie odporność na złamanie i zwiększa komfort użytkowania. Są cieńsze od protez standardowych, nie mają metalowych klamer (zastępują je estetyczne klamry w kolorze dziąsła), zajmują mało miejsca w jamie ustnej i nie spadają. Nie wywołują reakcji alergicznych, są lekkie i elastyczne.
Cennik

Protezy natychmiastowe

Więcej informacji
Protezy natychmiastowe są najszybszym sposobem uzupełnienia braków bezpośrednio po usunięciu zębów. Pozwalają na uniknięcie przykrej sytuacji jakim jest widoczny ubytek po nagłej utracie zęba, zapewniając jednocześnie pełną funkcjonalność i pełne walory estetyczne. Protezy natychmiastowe zabezpieczają i polepszają gojenie rany poekstrakcyjnej. Umożliwiają normalne funkcjonowanie, mówienie czy jedzenie. Jednocześnie hamują krwawienie z zębodołu oraz zabezpieczają go przed wnikaniem resztek pokarmowych podczas jedzenia. Często protezy natychmiastowe używane są przez wiele lat. Należy jednak pamiętać, by po wygojeniu dziąseł dokonać ich podścielenia i korekty dopasowania.
Cennik

Wkłady koronowo - korzeniowe

protezy zębowe wkłady koronowo - korzeniowe

Wkłady koronowo-korzeniowe są konstrukcjami protetycznymi stosowanymi w przypadku dużego zniszczenia tkanek zęba. Cementowane są na stałe w korzeniu zęba i służą jako filar pod późniejszą odbudowę części koronowej.

Warunkiem zastosowania takiego wkładu jest wcześniejsze leczenie kanałowe odbudowywanego zęba. Stosuje się dwa rodzaje wkładów koronowo-korzeniowych [CENNIK]

1. wkłady koronowo-korzeniowe indywidualne tzw. „lane” – wykonywane ze stopu metali. Stomatolog pobiera wycisk korzenia zęba i dopiero na następnej wizycie cementuje gotowy wkład.

2. wkłady koronowo-korzeniowe standardowe – wykonane z włókien szklanych lub węglowych. Stomatolog cementuje wkład już na pierwszej wizycie i natychmiast przystępuje do przygotowania zęba pod koronę protetyczną.

Naprawa protez zębowych

Każda proteza po pewnym czasie użytkowania narażona jest na uszkodzenia takie jak: pęknięcie, odłamanie, odklejenie od zęba lub złamanie klamry mocującej.

W takim wypadku należy natychmiast zgłosić się do gabinetu stomatologicznego. W żadnym razie nie należy nosić uszkodzonej protezy, gdyż uniemożliwia to jej późniejszą naprawę. Technik protetyczny szybko wykona fachowa naprawę. Tak, by nie doskwierał ból i uczucie dyskomfortu.[CENNIK]

naprawa protez zębowych

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online