Wybielanie nakładkowe

Wybielanie nakładkowe przeprowadzane w domu ma kilka bardzo istotnych zalet. Przede wszystkim umożliwia ono skuteczne wybielenie zębów bez konieczności regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym.

Ponadto ta metoda cechuje się bardzo dużą efektywnością. Już po kilku dniach jej stosowania można dostrzec, że zęby są wyraźnie bielsze.

Jednak obecne zalecenia wskazują, że najlepsze efekty uzyskuje się po 7 dniach wybielania. Tyle właśnie  minimalnie powinna trwać taka kuracja.

Jak przebiega wybielanie nakładkowe?

wybielanie nakładkowe pobieranie wycisku zębów

Etap 1 – Pobranie wycisku zębów

Więcej informacji
Choć samo wybielanie zębów jest możliwe we własnym domu, to każdy pacjent musi wcześniej odwiedzić gabinet dentystyczny. Nie ma jednak powodu do obaw! Taka wizyta polega jedynie na pobraniu specjalnego wycisku zębów Jest to całkowicie bezbolesny i szybki proces.
wybielanie nakładkowe nakładki w pudełku

Etap 2 – Przygotowanie indywidualnie dopasowanej szyny

Więcej informacji
Pobrany wycisk umożliwia stworzenie w pracowni protetycznej indywidualnej nakładki wybielającej, która będzie idealnie dopasowana do kształtu uzębienia.
wybielanie nakładkowe dobieranie koloru zębów

Etap 3 – Wizyta kontrolna

Więcej informacji
Gotową nakładkę pacjent może odebrać w gabinecie podczas wizyty kontrolnej. Dzięki temu można dodatkowo sprawdzić, czy kształt szyny jest dobrze dopasowany do zębów pacjenta. Jeżeli wszystko będzie w porządku, dentysta przedstawi zalecenia dotyczące używania żelu wybielającego oraz dbania o higienę jamy ustnej w trakcie wybielania.

Etap 4 – Wybielanie domowe

Więcej informacji
Po odebraniu nakładki pacjent już we własnym domu nakłada na zęby szynę z preparatem. Jak już wiadomo, cała kuracja powinna trwać przez 7 dni. Przestrzeganie tego zalecenia przynosi świetny efekt w postaci śnieżnobiałych zębów. Dostępne  są  żele  do wybielania  w ciągu  dnia lub  podczas  noszenia nakładek w  nocy. Pacjent sam decyduje która  wybierze  wersję w  zależności od  indywidualnych.

Dlaczego warto zdecydować się na wybielanie domowe?

wybielanie gabinetowe efekty zabiegu
o mmie 2

Wybielanie będzie trwać tyle, ile chcesz.

Wybielanie domowe to idealnie rozwiązanie dla osób, które chcą w pełni kontrolować przebieg kuracji

o mmie 2

Nakładki to bardzo uniwersalna metoda wybielania zębów.

Można je stosować zarówno w trakcie dnia, jak i w nocy. Wszystko zależy od tego, jaki żel wybielający zostanie wykorzystany w trakcie kuracji.

o mmie 2

Wybielanie nakładkowe gwarantuje szybkie efekty.

Pacjenci mogą już po dwóch dniach dostrzec widoczną różnicę! Aby jednak w pełni wykorzystać potencjał nakładek, warto przestrzegać pierwotnego założenia, czyli kuracji trwającej przez minimum tydzień.

Po więcej informacji zapraszamy do artykułu porady o wybielaniu na naszym blogu.

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online