Bonding- zmiana koloru lub kształtu zęba na jednej wizycie

Chcesz olśniewać śnieżnobiałym uśmiechem, a może twoje zęby pozostawiają wiele do życzenia pod względem ich kształtu i struktury, a wszelkie ich nierówności sprawiają, że czujesz się nie pewnie?

Dzięki rozwojowi technologii  w  stomatologii  estetycznej nie jesteś już zmuszony do korzystania z kosztownych usług wykonywania licówek.
W obu przypadkach rozwiązaniem dla Ciebie może być bonding.

Czym jest bonding?

bonding uśmiechnięta blondynka

Jest to innowacyjna metoda stosowana w gabinetach stomatologii estetycznej, także w naszym gabinecie stomatologicznym w Katowicach, polegająca na pokrywaniu powierzchni o nieatrakcyjnym zabarwieniu i kształcie, w celu uzyskania idealnie białych zębów, a także wydłużenia zębów psujących wizualnie uśmiech.

Dodatkowo metoda ta pozwala także na odbudowę ubytków w koronach zębów. Cała metoda oparta jest na pokrywaniu wybranej powierzchni zębowej specjalistycznym estetycznym mikrohybrydowym kompozytem, w ten sposób, aby połączyć go stale z twardą tkanką uzębienia. W tym celu najczęściej używane są wysokiej jakości żywice kompozytowe, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Trzy kroki- czyli jak przebiega zmiana koloru lub kształtu zęba

Krok 1

Pierwszym etapem jest w razie potrzeby wybielenie zębów w celu uzyskania lepszych efektów i wytrawienie szkliwa pacjenta delikatnym kwasem

Krok 2

Następnie następuje nałożenie żywicy kompozytowej, na przygotowane do tego tkanki zębowe i bondu czyli preparatu który łączy kompozyt z tkankami zęba
(stąd nazwa bonding)

Krok 3

Na koniec nakładany jest kompozyt właściwy, który nadaje zębom odpowiedni kształt i barwę.

Wady i zalety

Zaleta tego typu rozwiązania jest o wiele mniejszy koszt w porównaniu do tradycyjnych metod protetycznych. Także czas wykonania zabiegu to czynnik, który zachęca wiele osób do skorzystania z bondingu. Z powodzeniem można go wykonać na ostatnią chwilę przed ważnym spotkaniem, czy wydarzeniem, jak na przykład ślub.

Jednak osoby cierpiące na problemy ze zgrzytaniem zębami nie mogą pozwolić sobie na tego typu odbudowę zębów, do momentu  uporania się z problemem. Pomimo wielu zalet przeciwnicy tego rozwiązania zarzucają mniejszą trwałość bondingu, w porównaniu do metody nakładania licówek, stosowanej w stomatologii estetycznej.

bonding zabieg w gabinecie

BOOM w stronę estetyki

bonding efekt zabiegu
Stomatologia estetyczna szturmem weszła na rodzimy rynek stomatologiczny. Coraz więcej pacjentów decyduje się stawić czoła kompleksom i przejść metamorfozę. Wszystko po to, by  przywrócić piękny, zdrowy uśmiech i cieszyć się nim na co dzień. Istotą stomatologii estetycznej jest przywrócenie zębom ładnego wyglądu. Obejmuje szereg zabiegów, dzięki którym uśmiech wreszcie przestanie być powodem do wstydu i kompleksów –  w tym również bonding.

Jaki jest koszt zabiegu w gabinecie stomatologicznym?

Koszt wykonania bondingu, jest relatywnie niski w porównaniu do tradycyjnej protetyki. Ceny wykonania jednego zęba w tej technologii wahają się w granicach kilkuset złotych. Podobne ceny oferujemy naszym pacjentom w gabinecie stomatologii estetycznej w Katowicach.

stomatologia ortodoncja śnieżno biały uśmiech

Dlaczego warto korzystać z usług w naszym gabinecie?

Oferujemy indywidualne podejście do  każdego pacjenta. Troszczymy się o komfort podczas każdej wizyty oraz wysoki standard leczenia.
Posiadamy duże kwalifikacje praktyczne poparte latami doświadczenia, certyfikowane materiały oraz narzędzia. Jesteśmy profesjonalni i tego się trzymamy. Z nami uśmiechaj się z podniesioną głową!

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online