Kolorowe wypełnienia w zębach mlecznych

Kiedy ząbki dziecka zaatakuje próchnica, nie trzeba panikować. Niezawodną metodą by ośmielić do podjęcia leczenia są kolorowe wypełnienia. Tęczowe plombki to wysokiej jakości materiał wypełnieniowy, który dzięki walorom kolorystycznym zachęci do zabiegu nawet najbardziej przestraszone dziecko. Kolorowe ząbki w swojej buzi noszę, kolorowe ząbki bardzo lubią mnie… 

No i stało się… Przyszedł ten trudny moment, kiedy trzeba przekonać nasze dziecko do leczenia próchnicy.  Z pomocą przychodzą kolorowe wypełnienia. Zakłada się je w zębach mlecznych i są duża zachętą dla najmłodszych pacjentów. Kolorowe plombki to nowoczesny materiał wypełnieniowy, który cechują dobre właściwości fizyczne i chemiczne, dzięki czemu pomagają w utrzymaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej.

Tęczowe barwy pobudzają dziecięcą wyobraźnię.

kolorowe wypełnienia w zębach mlecznych uśmiechnięty chłopczyk

Po wyjściu z gabinetu dentystycznego dziecko może od razu swobodnie jeść i pić. Kolor wypełnienia wybiera mały pacjent, co dodatkowo zachęca go do współpracy podczas zabiegu. Odwraca to uwagę od samego zabiegu, zmniejsza strach i stres.  Do wyboru jest dziewięć bajecznych kolorów: złoty, srebrny, czarny, niebieski, fioletowy, różowy, zielony, żółty i pomarańczowy.

Mali pacjenci nie tylko samodzielnie decydują o wyborze koloru który wypełni ich ząbek, ale mogą też skomponować prawdziwą tęczę. Poczują się wyjątkowo, będą mieć się czym chwalić!

Ponadto kolorowe wypełnienia powodują, że dzieci czują się za nie odpowiedzialne, przez co chętniej myją zęby i dbają o higienie jamy ustnej. Zakładanie kolorowych plomb jest szybkie i proste, co pozwala na sprawne przeprowadzenie zabiegu. Podczas zabiegu stomatolog wykonuje ewentualne znieczulenie i oczyszcza ząb z próchnicy. Po przygotowaniu ząbka osusza go oraz wkłada kolorowy materiał.

Ostatnim etapem jest utwardzenie wypełnienia specjalną lampą oraz jego wypolerowanie. Wypełnienia uwalniają one dużą ilość jonów fluorkowych i jonów cynku, gwarantujących długotrwałe działanie bakteriostatyczne i przeciwpróchnicze. Ich duża zaletą jest również minimalna ścieralność. Wizyta u dentysty może stać się dla maluchów prawdziwą przygodą. Gwarantujemy, że będą zachwycone!  [CENNIK]

kolorowe wypełnienia w zębach mlecznych chłopiec szczotkujący zęby

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online

Zadzwoń 322 043 643
lub
Umów wizytę online