Przed wyborem wybielania pacjenci zadają liczne pytania. Odpowiedzieliśmy na najczęściej zadawane, tak abyś czuł się pewniej w związku z decyzją, którą podejmujesz o swoim uśmiechu.
Tak. Badania naukowe dowodzą, iż wybielanie pod nadzorem specjalisty jest bezpieczne dla zębów i dziąseł. Wielu dentystów uważa ten proces wybielania za najbezpieczniejszy kosmetyczny zabieg dentystyczny dostępny w dzisiejszych czasach.
Prawie każdy. Jednak dana metoda może nie być jednakowo skuteczna u wszystkich osób. Podczas badania jamy ustnej w gabinecie można ocenić odcień zębów, przyczynę przebarwień i dobrać odpowiednią metodę oraz określić jakie powodzenie rokuje ta metoda.
Nie należy wybielać zębów u dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących.
Metody wybielania w gabinecie podczas jednej wizyty są bardziej kosztowne niż metody domowego wybielania. Przed zabiegiem wyjaśnimy różnice i podamy koszty poszczególnych metod.
Cennik wybielania | |
Metoda nakładkowa | 850zł* |
Metoda gabinetowa | 850zł |
Metoda gabinetowa w godz. porannych | 760zł |
Wybielanie zęba martwego – jeden ząb | 200 – 300zł |
*cena zależy od stężenia użytego preparatu |
Aktywne składniki /nadtlenek wodoru albo nadtlenek karbamidu/ rozpadają się uwalniając tlen, który wnika do zewnętrznych struktur zęba – co powoduje rozpuszczenie przebarwień i tym samym zęby stają się jaśniejsze.
Jest wiele powodów przebarwień. Najczęstszym jest codzienne spożywanie żywności z dużą zawartością barwników /herbata, kawa, czerwone wino itp./. Innym powodem przebarwień jest przyjmowanie antybiotyków w młodym wieku, palenie tytoniu, uraz, leczenie endodontyczne. Również naturalny proces starzenia objawia się tym, iż z wiekiem zęby stają się ciemniejsze.
Często brzeg sieczny zębów wybiela się szybciej niż obszar przylegający do dziąseł.
Dla większości pacjentów nie ma żadnych. Jednakże niektórzy odczuwają czasową nadwrażliwość zębów na ciepło i zimno, która ustępuje w kilka godzin po zabiegu. Jeżeli wystąpi nadwrażliwość, czas jej trwania można skrócić stosując preparaty jak pasty i żele znoszące nadwrażliwość.
Wybielanie zębów jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych zabiegów w stomatologii estetycznej. Nadtlenek wodoru, aktywny czynnik jest od wielu lat bezpiecznie stosowany w leczeniu dziąseł i innych tkanek miękkich jamy ustnej.
Lepiej jest to zrobić teraz niż wtedy, gdy w szkliwie i zębinie będzie więcej związków powodujących przebarwienia i będą one ciemniejsze. Wtedy będzie konieczność większej ilości aplikacji żelu wybielającego, a przebarwienia będą trudniejsze do usunięcia.
Nie, stopień ponownego przebarwienia zębów nie wzrasta po przeprowadzanym wybielaniu, jeżeli przestrzega się instrukcji przekazanych przez dentystę podczas zabiegu.
Jeżeli chcesz szybkiego efektu w 30 minut wybierz wybielanie w gabinecie. Jeżeli masz czas wybierz metodę nakładkową i przeprowadź wybielanie w domu.
Tak. W trakcie wybielania zębów martwych czynniki wybielające zakłada się do komory zęba. Metoda ta jest skuteczna, gdy istnieje potrzeba rozjaśnienia martwych zębów, które zmieniły kolor po leczeniu kanałowym.
Nie, tylko Twoje naturalne zęby będą wybielone.
Nic. Jeżeli wypełnienia te znajdują się w 'strefie uśmiechu’ będą musiały zostać wymienione w terminie od dwóch do czterech tygodni po zabiegu, a ich kolor dostosowany do nowego jaśniejszego koloru zębów.
Czas utrzymywania się efektu zależy przede wszystkim od nawyków żywieniowych pacjenta i może utrzymywać się od jednego do trzech lat. Czas ten zależy od rodzaju diety, wieku pacjenta i higieny jamy ustnej.
Jeśli masz inne pytania, na które nie odpowiedzieliśmy tutaj proszę nie obawiaj się skontaktować z nami.